Hakkımda
Prof. Dr. Ali Avanoğlu Çocuk Üroloji İzmir
hipospadias,çocuk üroloji izmir, ali avanoğlu
138
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-138,bridge-core-2.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-19.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-
 

Uzmanlık Alanım

40 yıllık hekimim, 32 yıldır çocuk cerrahisi uzmanıyım. 1994 yılından beri yalnız çocuk ürolojisi ile, diğer bir değişle bebeklerin ve çocukların doğuştan karmaşık ürolojik problemleri üzerinde çalışıyorum. Meslek yaşantım boyunca 3000’e yakın hipospadias ameliyatı yaptım. Erkek bebeklerde sık görülen bu anomali, günlük araştırma ve operasyon çalışmalarımın çok önemli bir kısmını oluşturmaktadır. 1.000’in üzerinde vezikoüreteral reflü cerrahisi ve yaklaşık 150 civarında exstrophia vesicae ve epispadias onarımı yaptım. Ayrıca doğum öncesi tanılı hidronefrozlu bebeklerin takip ve tedavisi yine özel deneyim ve uzmanlık alanlarımdan birisidir. Yüksek yerleşimli inmemiş testis tedavisinde geniş bir deneyime sahibim. Nadir görülen hastalıklardan böbrek ve mesane boynu kanserleri ve cinsel gelişim bozukluğu ile doğan bebekler de yine özel deneyim ve uzmanlık alanıma girmektedir.

ali-cukurova kopyası

AKADEMİK GEÇMİŞİM ve ÜSTLENDİĞİM GÖREVLER

Kendimi hatırladığımdan beri öğrenmek ve öğrendiklerimi öğretmek benim en büyük tutkum olmuştur. Öğretmen olmak çocukluk hayalimdi.  Bu nedenle akademik yaşantımın her dönemini ve alanını çok önemsedim. Ege Üniversitesinde 1996 yılında Doçent, 2002 yılında Profesör oldum. Yıllar içerisinde Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlığı, Pediatrik Üroloji Bilim Dalı başkanlığı, tıp eğitimi koordinatörlüğü, uzmanlık eğitimi koordinatörlüğü, eğitim kurulu üyelikleri, Çocuk Cerrahisi Dernek başkanlığı, hasta eğitim grupları sorumlulukları, muhtelif meslek örgütlerinde kuruculuk ve yönetim kurulu üyelikleri yaptım. Bilimsel dergilerde çok sayıda makale yayımladım, kitap bölümü yazdım, çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıda bildiri ve konferans sundum. Yine yurt içi ve yurt dışında eğitim amaçlı ameliyatlar yaptım.

 

ali-odul